Kirpik Lifting

Kadınların son yıllarda yoğun ilgi gösterdiği uygulamalardan biri olan kirpik lifting, bir dizi teknik yardımıyla kirpikleri daha hacimli ve uzun göstererek çok daha etkileyici bakışlara sahip olmayı sağlıyor. Özellikle seyrek ve ince yapılı kirpiklere sahip olanların tercih ettiği bu uygulama kirpik köklerine uygulanıyor. Kirpik keratin bakımı olarak da adlandırılan bu işlemde öncelikle kirpik dibine çizgi şeklinde silikon ped yerleştiriliyor ve kirpikler teker teker geriye taranıyor. Böylece kirpiklerin daha kıvrık olması amaçlanırken bu açıyı korumak için özel bir solüsyondan faydalanılıyor. Solüsyonun tek tek ayrılmış olan

 her kirpiğe temas ettiğinden emin olunması bu aşamada büyük önem taşıyor. Yaklaşık 20 dakika beklendikten sonra bu kez farklı bir solüsyon uygulanıyor ve yine bekleniyor. Şekil verme işlemlerinin ardından keratin yüklemesi yapılıyor ve yaklaşık 1 saatin sonunda kirpik lifting işlemi tamamlanmış oluyor.

Birtakım kimyasal malzemelerden

 faydalanıldığı için işlem öncesinde alerji konusunda şüpheleri olanların soru işaretlerini ortadan kaldırması önem taşıyor. İşlemin yapılacağı ortamın hijyenitesi ve uzman deneyimi de önemli. Kirpik lifting yaptıracak olanların uygulama öncesinde göz makyajını hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlemesi gerekiyor. Ayrıca arpacık tarzı problemler varsa bunların tamamen iyileşmesi beklenmelidir. Kontakt lens kullanan kişilerin uygulama öncesi lensleri çıkarması gerekiyor. Uygulamanın ardından ilk makyaj için 12 saat beklenmesi öneriliyor.

İPEK KİRPİK

Daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de ipek kirpik uygulaması. Vizon, doğal insan saçı ve saf ipek karışımı olan yapay kirpiklerin doğal kirpiklere eklenmesi şeklinde gerçekleştirilen ipek kirpik uygulaması kadınları daha uzun, daha yoğun ve daha şekilli kirpiklere kavuşturuyor. Üstelik bu kirpikler denizde ya da havuzda çıkmıyor. Uygulama farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor. Normalde her doğal kirpiğe 1 adet yapay kirpik ekleniyor. Ancak daha volümlü kirpiklere sahip olmak isteyenler için Volume Kirpik uygulaması ile bir kirpiğe 2, 3 ya da daha fazla yapay kirpik de eklenebiliyor. Uzunluk tercihi de yine kişinin talebine göre ayarlanabiliyor. İşlem yaklaşık 2 saat sürüyor, kalıcılık süresi ise 6 haftaya kadar uzayabiliyor. 3 haftada bir periyodik bakım yaptırılması halinde ise 3 ay boyunca kullanılabiliyor.

Randevu Al