Cilt Tedavileri

Cilt tedavileri cildin daha genç, sağlıklı ve canlı görünmesi için kullanılan yöntemlerdir. Hava kirliliği, stres, ergenlik, gebelik, yaşlanma gibi durumlar cilt yüzeyinde bozulma, esneklik kaybı, leke ve akneler, kılcal damar belirginleşmesi şeklinde etki bırakır. Cilt tedavileri cilt üzerindeki bu etkileri en aza indirmek ve önlemek için gerçekleştirilir.

DERMAPEN, HYDRAFACIAL, KİMYASAL PEELING

Cilt tedavilerinde en sık kullanılan yöntemler dermapen, hydrafacial ve kimyasal peelingdir.

• Dermatoloji tedavi cihazı olan dermapen, mikro iğneleme yöntemi ile cildin üst katmanını uyarır, kollajen ve elastin üretiminin artmasını sağlar. Böylece cilt yüzeyindeki yaşlanma izlerini, çatlakları, ince çizgileri ve akne izlerini etkin şekilde giderir.

• Hydrafacial ise vakum yöntemiyle çalışır, ciltte derin bir temizlik ve güçlü bir nemlendirme sağlar. Bu uygulama ile tek seansta hem temizlik hem yenileme hem nemlendirme hem de antioksidan koruma işlemleri yapılabilir. Seans sonunda cilt parlak, sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır.

• Kimyasal peelingde de cildin üst tabakası birtakım kimyasal maddeler yardımıyla kontrollü şekilde soyulur ve alttaki cilt tabakası açığa çıkarılarak sağlıklı ve genç bir görünüm elde edilir.

Merkezimizde çözüm sağladığımız cilt problemleri şöyle sıralanmaktadır:

AKNE TEDAVİSİ

Çok sayıda kadının kabusu olan iltihaplı sivilcelerin ciltte bıraktığı izler birtakım estetik müdahalelerle ortadan kaldırılmaktadır. Bu tedavilerde en başarılı yöntemlerden biri dermapen uygulamasıdır. Bunun dışında cildin ihtiyacına göre kimyasal peeling ve/veya lazer uygulamaları ile güzel sonuçlar alınmaktadır.

SCAR TEDAVİSİ

Cilt yüzeyindeki yara, kesi izleri, derin akne çukurlarını gidermeye yönelik işlemlerdir. Özellikle görünür bölgelerde meydana gelen bu tip izler kişileri rahatsız ederek özgüven kaybı yaratabilir. Scar tedavisinde de en etkili ameliyatsız yöntemler arasında dermapen gelmektedir. Ayrıca lazerli uygulamalar da yara izlerinin ortadan kaldırılmasına büyük oranda katkı sunmaktadır.

GÖZENEK SIKILAŞTIRMA

Cilt yüzeyindeki gözeneklerin sıkılaştırılması kişiye daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmaktadır. Bu anlamda dermapen, kimyasal peeling ve hydrafacial uygulamaları ile etkili sonuçlar alınmaktadır.

ANTİ-AGİNG

Ciltte yaşın getirdiği etkiler Antiaging (cilt gençleştirme) tedavileri ile en aza indirilir. Bu sorun için dermapen, mezoterapi ve PRP uygulamaları oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca dolgu uygulamaları da kırışıklık görünümünün giderilmesinde en çok tercih edilen anti-aging uygulamaları arasında yer almaktadır.

LEKE TEDAVİSİ

Cilde renk veren melanin pigmentinin normalden daha fazla üretilmesi ciltte lekelere neden olur. Sağlıksız bir görünüm yaratan bu problem dermaroller, dermapen, kimyasal peeling, mezoterapi ve lazer tedavileri ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Randevu Al