İğneli Epilasyon

İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulma yöntemlerinden biri olan iğneli epilasyon tüy köklerinin iğne aracılığıyla ve elektrik akımı kullanılarak yakılması işlemidir. Kalıcı etki yaratan bu uygulama için gelvanik ve termolisis olmak üzere iki ayrı yöntemden faydalanılabilir. Gelvanik iğneli epilasyonda iğne köke elektrik aktarır ve sodyum hidroksitle kök hücresi parçalanır. Termolisis iğneli epilasyonda ise iletken olarak su kullanılır. Köke titreşim verilerek ısınması ve kendi kendini yok etmesi sağlanır. Doğru yöntem, yapılan incelemeler sonrasında belirlenir. Özellikle lazer ışınlarının kıl tarafından emilmediği açık tenli ve ince tüy yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilen iğneli epilasyon düzenli şekilde tekrarlandığı zaman yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

İŞLEM ÖNCESİ

İğneli epilasyon yaptırmaya karar verenlerin işlem öncesinde kıllarının bir miktar uzatması gerekmektedir. Böylece tüy kökleri daha rahat gözlenebilir. Bu da işlemin daha başarılı olmasını sağlayacaktır. İşlem öncesinde kökler incelenir ve kullanılacak metoda karar verilir.

İŞLEMİN YAPILIŞI

Tüyün kök kalınlığından daha ince bir yapıya sahip olan medikal alet yardımıyla köke elektrik verilir. Verilen akım kökün yanmasını sağlar, yandıktan sonra cımbızla çekilerek temizlenir. Her kök için bu işlem uygulanır ve tüm tüyler çekilinceye kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

Seans tamamlandıktan sonra 24 saat süreyle epilasyonun yapıldığı bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Ayrıca bu bölgeye hiçbir kozmetik malzeme de uygulanmamalıdır. İşlem eğer yüz bölgesi gibi hassas bir alana uygulandıysa bakımı daha da önem taşır. Bir süre güneş kremi kullanılarak korunması, ayrıca soğuk ya da ılık su ile yıkanması önerilir. Oldukça güvenli ve sağlıklı bir epilasyon yöntemi olan iğneli epilasyonda kişiye özel iğne kullanıldığı için bulaşıcı hastalıklara maruz kalma gibi olumsuz bir durum yaşanmaz. Seans aralıkları başta kısayken ilerleyen zamanda uzayacaktır. İlk seanstan itibaren sonuç alınmaya başlanır.

KİMLER YAPTIRAMAZ?

Diyabet rahatsızlığı olanlar ile egzama türü deri hastaları için bu işlem öncesinde doktor onayının alınması gerekmektedir. Kalp pili kullananlar, hamileler, enfeksiyon taşıyanlar, varis problemi olanlar, bulaşıcı hastalık taşıyanlar, kanser hastaları ve bazı cilt hastaları bu operasyon için uygun değildir.

Randevu Al