Kalıcı Makyaj

Günün her saatinde bakımlı görünmek isteyen kadınların en çok tercih ettiği estetik işlemlerin başında kalıcı makyaj uygulamaları gelmektedir. Cilt üzerinde kullanılmak üzere üretilmiş organik boyaların mikro iğneler aracılığıyla derinin üst tabakasına bırakılması işlemi olan kalıcı makyaj 7/24 güzel bir görünüm sağlar. Ancak epidermise uygulandığı için zamanla etkisini yitirir. Bu nedenle bir süre sonra rötuş yapılmasını ya da uygulamanın tekrarlanmasını gerektirir. İşlem sırasında hissedilen acı yok denecek kadar azdır. Kalıcı makyajın uygulandığı 3 temel bölge kaş, göz ve dudaktır.

KAŞ

Kalıcı kaş makyajı teknikleri arasında kaş pudralama ve kıl tekniği en çok tercih edilen uygulamalar olarak öne çıkmaktadır. Kaşlara far efekti ile şekil kazandırmak olarak nitelendirilebilecek olan kaş pudralama seyrek kaşlara sahip kişiler, kemoterapi nedeniyle kaşlarını kaybedenler ya da daha kalın kaşlara sahip olmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Bu teknikle kaşlara kazandırılan yeni görünüm 6 aydan 2 yıla kadar kalıcıdır. İşlem maksimum 2 saat sürmektedir ve herhangi bir acı hissedilmez. Cihazla gerçekleştirilen kıl tekniği ise deri üzerine yarı kalıcı boyalardan yararlanılarak yapılan üç boyutlu kıl çizimidir. Kılların çıkış yönüne uygun şekilde, tek tek çizilen kıllar ile hem dolgun hem de simetrik kaşlar oluşturulabilmektedir. Özellikle araları seyrelmiş kaşlara sahip olanlarda bu teknik son derece başarılı sonuç vermektedir.

EYELINER

Makyajın en büyük tamamlayıcılarından biri olan eyeliner çoğu kadın tarafından başarılı şekilde uygulanamaz. Bu da hem zaman kaybına neden olur hem de moral bozucudur. Bu problemi kalıcı olarak ortadan kaldırmanın yolu ise kalıcı eyeliner uygulamasıdır. Mutlaka bir uzman tarafından uygulanması gereken kalıcı eyeliner işlemi göz kapağının üstüne kalıcı eyeliner kalemi ile gerçekleştirilir. Kişinin tercihine göre kuyruklu ya da kuyruksuz, ince ya da kalın olarak uygulanabilen bu işlem 1.5 yıldan 3 yıla kadar etkisini sürdürmektedir. Ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirilen uygulama yaklaşık 60 dakika sürmektedir.

DUDAK

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen bir diğer seçenek de dudak işlemleridir. Dudak için kalıcı makyaj uygulamaları kapsamında dudağın çevresindeki asimetri giderilebilmekte, yara izlerini gizlemek, dudağın şeklini ortaya çıkarmak ve dudakta azalan renk pigmentlerine takviye yapmak mümkün olmaktadır. Anestezik kremler eşliğinde kalıcı makyaj cihazı ile gerçekleştiren dudak kontür, renklendirme ve dolgunlaştırma işlemleri iki seansta tamamlanır ve 3 yıla kadar kalıcıdır.

Randevu Al